Uçuş Detayları

Standart rota kalkışı takiben Alaçatı limanı ve sörf merkezleri istikametine, ardından Alaçatı üzerinden Ilıca ve Altınyunus oteline kadar uzanıyor. Tekrar Alaçatı üzerinden geçip piste iniliyor. Güzergah konusunda seçenekler arttırılabilir,hatta istenirse 4,5 saatlik bir uçuşu içeren alternatif bölgelere bile uçulabilir. Gyro ile uçma zevkini tatmak, gökyüzünde özgürce gezmek ve Alaçatı’yı gökyüzünden görebilmek için birlikte uçalım Uçmak için öncelikle reşit olmak ve ya değil ise velisinden imzalı izin almış olmak ve iki taraf için de makul bir saatte randevulaşmak gerekiyor. Ardından hangarda veya pistte buluşup kısa bir hazırlık sonrası birlikte uçuyoruz.Uçuş sırasında video ve ya fotoğraf çekmeniz mümkün. Hatta bir hava aracı uçurmaya meraklı iseniz güvenli bir irtifada , pilot kontrolünde kumandaları alıp, gyrocopteri kendi kendinize uçurmayı bile deneyebilirsiniz.
Bazı kısa bilgiler;
- 500 ile 1000 feet arası bir irtifada uçuyoruz.
- Faaliyetin tamamına, iniş kalkış ve hazırlıklar için 1 saat kadar zaman ayırmak gerekiyor.
- Uçuşun baştan sona video kaydını yaptırabilirsiniz.
-Uçuşa hazırlık için mevsime uygun giyinmiş olmanız yeterli,uçuş tulumu,kask v.s. ihtiyaçlarınızı biz karşılıyoruz.
-Akrobasi ve ya tehlike içeren manevralar yok, stabil ve sakin bir gökyüzü gezintisi hayal edebilirsiniz.
-Sizi uçuran kişi bu konuda ciddi bir eğitim görmüş tüm Avrupa'da geçerli ve Türkiye Sivil havacılık organizasyonunca onaylanmış bir pilot lisansına sahip.
-Uçuşlar için gerekli izinler bizim tarafımızdan alınmış oluyor.
-Uçtuğumuz hava aracı çağrı işaretli ve tescillidir.
-Uçuş sırasında fotoğraf ve ya video çekebilmeniz mümkün. Telefon ile görüşemezsiniz ama aşağıda sizi bekleyen arkadaşınızla telsiz aracılığı ile görüşme yaptırabiliyoruz.
-Uçuş ile ilgili tüm sigortalar yapılmıştır.